#8

Всім вітання! 
Мої кілька слів за результатами знайомства з Firdacmini

Мені, як колишньому власнику Фокусів 2 та 3 ревізій, було цікаво почути розвиток ідей, закладених Назаром у філософію звуку з самого початку випуску авторських девайсів.
При прослуховуванні одразу вловлюються сигнатурні риси пристроїв від Назара. Аналогова та дуже атмосферна подача звуку, відсутність піків\провалів\горбів по діапазону, надлишкової ваги, різкості, гостроти, колкості та інших неприємних вад "цифрової точності" чи  яскравості, якими часто страждають сучасні пристрої (переважно) на Дельта-сигма чіпах. 

В попередніх пристроях у мене особисто були наявні деякі питання стосовно балансу частот (Focus 2 був трохи темнуватим через зглаженість високих частот, Focus 3 інколи навпаки міг бути трохи яскравим у верхніх частинах діапазону), в Firdacmini ж баланс частот витриманий однозначно класно.
Firdacmini має відмінні технічні характеристики - звук щедро оздоблений детальністю, швидкістю та якісними параметрами сцени.
Класний баланс між мікро та макро - витончена подача деталей легко вислуховується у загальній цільній звуковій картині.
ЦАП не має видатного в класичному розумінні чорного фону, але атаки та затухання дійсно вражають, адже звучить усе це дуже навіть автентично - реалістично, натурально та у звичній невимушеній манері пристроїв Назара.  Лиш з кожним пристроєм все краще ??
Побудова сцени в глибину має акцент не в хірургічне розшарування слоїв - партії та звуки сплітаються між собою та утворюють по-художньому мальовничу гру слоїв сцени. Це реалізується в тому числі завдяки наявності в Firdacmini високої динаміки, трохи зглаженої аналоговістю подачі, а також фантастичним розмірам образів, що не поступаються кращим ЦАПам, що мені доводилось чути.
Ширина сцени на достойному для пристроїв значно вищої цінової категорії рівні. Локалізація інструментів при гарній ширині сцени само собою також не підводить.

Звісно, особливо відмічу гру струнних та клавішних інструментів, класне звучання акустичних записів та записів, насичених простором та цікавими нюансами сцени.
Характерно для пристроїв Назара Firdacmini має відмінний (кращого досі не зустрічав) контроль по гучності. Можна слухати Дуже голосно, можна слухати тихо. Відмінний як для аналітичного так і для фонового прослуховування. Комфортність прослуховування зразкова.

Очевидним є прогрес та рух вперед в пристроях Назара. Середні частоти стали тембрально більш цікавими для мене, високі частоти просто приємно слухати - вони стали виразніші без надмірної яскравості, мають відмінні окресленість та об'єм образів, а також гарні протяжність, обертони та затухання. 

Зазначу декілька нюансів, що можуть мати значення для декого із потенційних власників (суб'єктивні, але інформативні).
У порівнянні із Значно дорожчими ЦАПами є питання до окремих технічних характеристик низьких частот.  З часів використання Focus 2 та Focus 3 в реалізації НЧ зроблено крок вперед, проте вони все ще мають відносно "добрий" характер. Це в деякій мірі питання універсальності ЦАПу. Firdacmini загалом здатен впевнено грати усе, хоча, все ж таки, в першу чергу він не про електронні чи тяжкі сучасні музичні жанри.

Як зазначав вище, явного чорного фону у Firdacmini немає, є злегка теплий аналоговий фон.
Це відображається на загальній тональності пристрою, ЦАП звучить комфортно, приємно, музикально, можливої навіть заспокійливо де необхідно. Але він не має звичної прозорості, що частково досягається завдяки чорному фону. Компенсує це Firdacmini глибиною образів та класним пропрацюванням протяжності звуків в глибину. Це не недолік, а, можна сказати, особлива фіча пристрою. Саме вона є однією із тих речей, що чіпляють у Firdacmini.

Самобутній звук, гідний пристрій, особисто в мене викликав велику зацікавленість. Однозначно вартий уваги!
The following 6 users say Thank You to A77 for this post:
  • Rinceweed (09-21-2023), Black_Jack (09-21-2023), nevermind (09-21-2023), boboleg (09-24-2023), nazar (09-25-2023), Desquark (04-30-2024)
Ответ


Сообщения в этой теме
FIRDACmini - от nazar - 09-07-2023, 01:56 PM
RE: FIRDACmini - от nevermind - 09-09-2023, 08:44 AM
RE: FIRDACmini - от nazar - 09-09-2023, 08:57 AM
RE: FIRDACmini - от Altor Audio - 09-09-2023, 11:21 PM
RE: FIRDACmini - от goiihik - 09-10-2023, 08:14 AM
RE: FIRDACmini - от Rinceweed - 09-14-2023, 04:54 AM
RE: FIRDACmini - от ActiveStalker - 09-20-2023, 11:29 AM
RE: FIRDACmini - от A77 - 09-21-2023, 01:17 AM
RE: FIRDACmini - от Dmytro - 09-24-2023, 11:52 AM
RE: FIRDACmini - от Desquark - 04-30-2024, 11:53 AM
RE: FIRDACmini - от nazar - 04-30-2024, 12:58 PM
RE: FIRDACmini - от Altor Audio - 04-30-2024, 11:30 PM
RE: FIRDACmini - от nazar - 05-01-2024, 03:24 AM

Перейти к форуму:


Пользователи, просматривающие эту тему: 1 Гость(ей)