#10

Всім привіт, доволі довго чекав пока Назар приготує нову партію цапів, але, наперед скажу, що воно того було варто, тож зареєструвався, щоб залишити свій відгук.

Трохи історії, для контексту. До того, слухав різні ЦАПи AK, ESS,, PCM, Wolfson та попадалися r2r, в портативних та стаціонарних рішеннях. Не сказати, щоб був ними сильно незадоволений, але майже у всіх був суттєвий недолік - звучання детальне, але не музикальне, не натуральне, віддає синтетикою, все занадто гладеньке та причесане, менш тембрально привабливе. Від чого постійне відчуття, як від фастфуду - наче воно і смачне та поживне, але в порівнянні з томатом чи огірочком з городу та шматком домашньої курочки, з їх багатством ароматів та смаку, видна його штучна та хімічна природа.

Коли в локальному чаті аудіофілів заговорили про FriDac Mini, то найперше, на що звернув увагу - він натуральний та має "аналоговий" присмак. Власне після цього і вирішив піти на експеримент та придати й собі.  (Все далі написане стосується підлючення ЦАПу в стаціонарному варианті до підсилювача).

Коли він приїхав, то перша думка була - ок, зрозуміло, що це просто ЦАП, нехай трохи інший, ніж теперішні дельта-сігми і різница скоріше за все буде в нюансах, як завжди, які треба буде ще почути. Але, коли підключив, то, мимоволі, з мене вилетіло "Ого!". При цьому я людина доволі далека від того, щоб співати дифірамби будь кому чи чому, по першому враженню. Тому і за відгук сів після десь двотижневого прослуховування.

Але "Ого" вже вилетіло з рота і воно стосувалося того, як ЦАП працював з ВЧ, бо вони були легкі, детальні (я б сказав, деталей було відчутно більше, ніж на тому з чим порівнював), але при цьому ніякої причесанності - гарні атаки, післязвучання, та тембральна насиченність. І при цьому, якщо переключати на другий цап відразу для порівняння, то здавалося, що там вуаль, та щось невиразне.

Друге, на що звернув увагу, якраз натуральність, аналоговість та нейтральність - що і хотів знайти. Я не помітив навіть якогось забарвлення, чи тої вихолощенності, чи намаганння чогось додати свого, на кшталт velvet sound у AK. Спочатку він навіть здався занадто нейстральним на контрасті. Звук ллється невимушено та легко та дійсно нагадує аналогову вінтажну техніку. Очобливо це відчувається на струнних та духових інструментах та перкуссії.

Третє, на що звернув увагі - сцена та об'єм загалом, вони теж привертають увагу, бо помітно більші в ширину та глибину. Особоливо в глибину - дуже гарно та виразно відтворюються та позиціонуються звуки на фоні, не змішуючись з переднім планом. 

Четверте - загальна динаміка та басова частина. ЦАП, на мій погляд доволі енергійний, бо ні кволості, ні намагання подати звук м'якіше я не помітив - вс пружне, енергійне, бас може як гепнути бейс-драмом, там і швидко та потужно відіграти басову гітарну партію. Звісно, що тут основна заслуга не ЦАПа, але в порівнянні це теж виділяється. 

В завершення можу сказати, що мене цей досвід не розчарував, тому буду з інтересом чекати на нові експерименти Назара.

Єдине побажання автору - зробити кнопку вмикання/вимикання додатково, бо наразі релє вмикає цап тоді, коли на нього подається сигнал по USB, але не вимикається, коли сигналу немає - я так розумію, що це мабуть було зроблено спеціально, що ЦАП не вмикався/вимикався постійно. Але для зручності "кніпочка" мабуть не завадила б:)

   
The following 2 users say Thank You to Desquark for this post:
  • nazar (04-30-2024), Rinceweed (04-30-2024)
Ответ


Сообщения в этой теме
FIRDACmini - от nazar - 09-07-2023, 01:56 PM
RE: FIRDACmini - от nevermind - 09-09-2023, 08:44 AM
RE: FIRDACmini - от nazar - 09-09-2023, 08:57 AM
RE: FIRDACmini - от Altor Audio - 09-09-2023, 11:21 PM
RE: FIRDACmini - от goiihik - 09-10-2023, 08:14 AM
RE: FIRDACmini - от Rinceweed - 09-14-2023, 04:54 AM
RE: FIRDACmini - от ActiveStalker - 09-20-2023, 11:29 AM
RE: FIRDACmini - от A77 - 09-21-2023, 01:17 AM
RE: FIRDACmini - от Dmytro - 09-24-2023, 11:52 AM
RE: FIRDACmini - от Desquark - 04-30-2024, 11:53 AM
RE: FIRDACmini - от nazar - 04-30-2024, 12:58 PM
RE: FIRDACmini - от Altor Audio - 04-30-2024, 11:30 PM
RE: FIRDACmini - от nazar - 05-01-2024, 03:24 AM

Перейти к форуму:


Пользователи, просматривающие эту тему: 1 Гость(ей)