DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version)
#7

Продовгуватий корпус Фокус 4 хоч і схожий на корпус третьої версії, але це повністю новий продукт, у якому акцент зроблено на аналогову частину тракту та живлення пристрою. Суттєво посилився «вихлоп», гучність збільшилася десь на чверть оберту ручки гучності (власники внутриканалок кажуть, що водночас сильно зменшився рівень шуму, але я на своїх повнорозмірах шуму не чув і на попередніх версіях, тому це не до мене). Тотальна переробка концепції призвела до виходу на новий рівень звуку.
І це не красиве словечко для привертання уваги. Зміни відбулися щодо самої концепції подачі звуку, це реально новий рівень, а не покращення. У першу чергу звертаєш увагу на те, що звуки та голос почали «дихати». Це не тільки «аналогове» звучання, підвищена швидкість і більш натуральні тембри — це звук, що набув підвищеної роздільної здатності щодо динаміки. Новий Фокус «копає» на рівень глибше в полотно звуку, щоби оголити новий шар нюансів. Кожен інструмент тепер не є частиною єдиного полотна, він наче став окремим елементом у панно звуків композиції. Немає відчуття, що всі звуки синхронізовані в один фіксований потік, тепер це оркестр зі звуків, кожен з яких має свою синхронізацію, звідси відчуття «живих, дихаючих» інструментів. У деякі моменти я ловив себе на думці, що чую звучання вінілу з деталізацією хайреза.
Інша головна характерна особливість, зникло відчуття, що музика прийшла до мене в кімнату, тепер здається, що я потрапив туди, де грає ця музика, вокаліст наче співає просто поруч і можна почути всі придихи, ледь помітні зміни тональності, що передають емоції. Відтворення сцени вийшло на рівень ефекту присутності, вона не має меж ані зверху, ані по бокам. Прослуховування оркестрової музики тепер схоже на відвідування концерту, коли ти стаєш частиною сцени, це забезпечує потужний емоційний ефект, навіть мої друзі- неаудіофіли залишаються в захваті. Я спробував тестові треки щодо глибини сцени, і тепер я розумію, що все, що я чув раніше було лише фантазіями на тему глибини, а тепер моєму мозку не треба її вигадувати.
А ще слухати музику стало комфортніше, довгі прослуховування зовсім не втомлюють. «Аналоговість» та «медовість» звучання спочатку сприймалася незвично для любителя аналітичного звуку, але, коли я визнав, що деталей стало не менше, а навпаки більше, мене ця медовість підкорила.
Жанрово ідеально заходить джаз, класика, рок. Смачний панч на ударних, і взагалі низи стали швидше й пружніше, але й соковитіше водночас. Важкі групи звучать максимально детально та динамічно, але любителям м’яса може не вистачати бруду, оскільки Фокус все ще хірургічно точно передає те, що записано. Проте всюди відкриваються нові сторони записів, нові емоції. Особливо здивувала електроніка, завдяки оркестровій подачі розкриваються нові сторони в давно заслуханих треках. Особливо там, де електроніка має якісний саунд-дизайн.
Але головне диво — це голос і живі інструменти, зокрема вражають струнно-ударні та духові інструменти. Я ще ніколи я не чув у себе такого рівня автентичності. Я його просто не очікував у своїй домашній системі смішної вартості за мірками аудіофілів. Схожі відчуття були в мене під час прослуховування системи з ЦАП dCS в сотні тисяч дол., але то я слухав не дома й пів години, а новий Фокус я слухаю вже більше місяця й мені здається, що це кращий ЦАП, що я чув взагалі)
Дуже раджу киянам зайти в гості й почути це диво на власні вуха.
The following 2 users say Thank You to Rinceweed for this post:
  • MirrorMan (06-20-2022), oleksandr.kalukov (07-18-2022)
Ответ


Сообщения в этой теме
DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 05-28-2022, 02:26 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 05-28-2022, 03:36 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от goiihik - 05-29-2022, 02:43 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 05-30-2022, 12:34 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Jenko - 05-29-2022, 06:09 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Altor Audio - 05-29-2022, 06:35 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Rinceweed - 05-30-2022, 01:11 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от oleksandr.kalukov - 05-30-2022, 01:20 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от webber007 - 07-26-2022, 12:59 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 07-26-2022, 01:23 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от webber007 - 07-27-2022, 12:53 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Вергилий - 07-27-2022, 01:39 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Altor Audio - 07-27-2022, 11:22 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 07-27-2022, 02:15 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от webber007 - 07-28-2022, 11:29 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 07-28-2022, 12:24 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от webber007 - 07-29-2022, 12:22 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от nazar - 07-29-2022, 05:44 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от seurf - 09-12-2022, 08:17 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Black_Jack - 09-12-2022, 11:44 AM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от seurf - 09-12-2022, 12:35 PM
RE: DAC / HA "Focus" v4 ("Focus" final version) - от Max-Payn - 02-23-2024, 11:15 AM

Возможно похожие темы ...
Тема / Автор Ответы Просмотры Последний пост

Перейти к форуму:


Пользователи, просматривающие эту тему: 1 Гость(ей)